Ateliér Víta Mádra - fotografická škola - Posuňte své možnosti :-)               facebook blog twitter instagram pinterest linkedin
foto
Vít Mádr se živí jako reklamní a portrétní fotograf od roku 1988. Mimo to se zabývá od roku 2004 lektorskou a konzultační fotografickou činností. Jeho profesní prezentace je na http://www.studio.madr.cz. Je členem Asociace profesionálních fotografů ČR. Kurzy provozuje pod www.afop.cz, pod záštitou Ondřeje Neffa - www.digineff.cz.
Typy kurzů: individuální konzultace a kurzy, firemní akce a workshopy, půl - jedno - vícedenní kurzy, komplexní vzdělávání, dílny, workshopy.

uvod    kurzy      lektor      blog       kontakt
                                                                                                                                                                                                    


KURZ: Makro, práce s detailem - mírně pokročilí a pokročilí - Praha

Kurz pro pokročilé amatéry a mírně pokročilé profesionály
Kurz svojí praktickou částí navazuje na kurzy: Základy produktové a reklamní fotografie a Pokročilé techniky v produktové fotografii.
Problematika a radost při práci s detailem
Detail a jeho místo v obraze
Práce s hloubkou ostrosti, možnosti ovlivnění
Uplatnění v reklamě
Používaná technika, práce s Tilt/Shift objektivy
Popis práce s velkoformátovým přístrojem


Kurz je určen jak produktovým (a reklamním) fotografům, kteří rádi pracují s detailem a to nejen v oblasti makrofotografie, tak i těm, kteří hledají především skryté krásy v detailech pomocí makrofotografie.

     

V kurzu si ujasníme základní technické předpoklady, které musíme při makrofotografii splnit a jaké vybavení nám může pomoci docílit kvalitnější výsledky (mezikroužky, makroměchy, tilt/shift objektivy, měchový fotoaparát).  Součástí budou také rady, jak i s docela amatérskými pomůckami můžeme docílit profesionálních výsledků. V teoretické části si mimo jiné zopakujeme kompoziční pravidla a vysvětlíme si jejich význam jak pro zdůraznění detailu mimo oblast makrofotografie, tak i přímo v makrofotografii jako takové. Součástí bude také připomenutí základních principů svícení v produktové fotografii s ohledem na detail a makrofotografii.

 

Každý z účastníků kurzu si pod vedením lektora na praktických příkladech se svým vybavením vyzkouší a ověří, jak se pracuje s nastavením clony a volbou ohniska pro dosažení potřebné hloubky ostrosti. Následovat budou další praktické úkoly, kde si studenti zkusí zdůraznit detaily na různých scénách při zadaných úhlech pohledu.

Praktická část bude korunována ukázkami a úkoly v oblasti makrofotografie a to jak u reálných scén, tak i při aranžovaných makro-zátiších.

Kurz je určen pro pokročilé amatéry a mírně pokročilé profesionály.

 

Na kurz by si účastníci měli vzít svoji zrcadlovku s makroobjektivem nebo s objektivem s mezikroužky. Je také možné si vzít pokročilý digitální kompakt s možností ovlivnění expozičních hodnot - manuální funkce. Doporučujeme, aby si studenti vzali fotografický stativ.

Pokud někdo ze zájemců nemá potřebné vybavení, kontaktujte s předstihem lektora (fotoskola@madr.cz), bude se snažit být nápomocen při vyřešení této situace.

 

Lektor kurzu: Vít Mádr, www.studio.madr.cz
Vít Mádr pracuje od roku 1988 jako reklamní a portrétní fotograf. Je členem Asociace profesionálních fotografů. S lektorskou činností se zabývá od roku 2004, nyní lektoruje v rámci Ateliéru Víta Mádra, který je součástí Ateliéru fotografické praxe - AFOP - www.afop.cz. Více o lektorovi na stránce lektor.

Přihlášení, ceny, termíny: 
na webu AFOP: 
    http://afop.cz/kurzy/tema/makrofotografie______________________________________________________________

Digineff                       Afop                        Asociace profesionálních fotografů                        pronájem ateliéru Brno                        Fotopartner
   Digineff                 Ateliér fotografické praxe   Asociace profesionálních fotografů  Pronájem ateliéru v Brně         Fotopartner - fototechnika
__________________________________________________________________________________________
Ateliér Víta Mádra - fotografická škola - www.fotoskola.madr.cz - kontakt: fotoskola@madr.cz
úvod   -   kurzy   -   lektor   -   blog   -   kontakt
Copyright: Vít Mádr (C) 2013 a dále, zákaz kopírování jakéhokoliv obsahu z těchto stránek bez vědomí autora
: